strona główna arrow wydawnictwa
Dzisiaj jest czwartek, 23 listopad 2017
menu
strona główna
aktualności
struktura organizacyjna
komisje i zespoły
prawo wykonywania zawodu
kształcenie
wydawnictwa
opinie prawne
ośrodek informacyjno edukacyjny
unia europejska
dokumenty do pobrania
kontakt
Wirtualne Muzeum Pielęgniarstwa Polskiego
oferta pracy
wydawnictwa

Sztuka Pielęgnowania
Nr 4 (4) Grudzień 2012

 


IGIEŁKI - Fundacja Rozwoju Pielęgniarstwa Polskiego

NOWE CZASOPISMO PIELĘGNIARSKIE NA RYNKU POLSKIM

  • ideą jego jest umożliwienie pielęgniarkom, pielęgniarzom, studentom, nauczycielom, osobom zarządzającym, zaangażowanym w pielęgniarstwie mówienie własnym głosem o swoich sprawach,
  • celem czasopisma jest promocja talentów zawodowych i osobistych, a także wspieranie dążeń ludzi do intelektualnej samorealizacji,
  • dla tych, którzy czytają i pragną do nas napisać!
  • chcemy tworzyć razem nasz zawodowy świat i razem za niego odpowiadać
  • tutaj chcemy się wzajemnie wspierać, wpływać na jakość naszej pracy, nasz wizerunek
  • będziemy platformą wymiany dobrej informacji dla bezpieczeństwa pacjenta i naszej pracy,
  • Ty też możesz mieć wpływ na swój zawód! Napisz do nas!

szczegóły na: www.frpp.org.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Szanowni Państwo,
przesyłamy kolejny numer Sztuki Pielęgnowania. Listopad to miesiąc, w którym tradycyjnie wspominamy naszych bliskich,którzy odeszli.

Sztuka Pielęgnowania wpisując się w listopadową zadumę podejmuje tematśmierci w poszczególnych artykułach - "Śmierć to nasza wspólna sprawa", "Empatia kluczem do zrozumienia potrzeb pacjenta umierającego, "Rezygnacja z uporczywej terapii", o pierwszym zetknięciu się ześmiercią piszą studentki pielęgniarstwa w swoim pamiętniku, a w dzialeHistoria zawodu  artykuł o Cicely Saunders- twórczyni idei hospicyjnej.Również w redakcji zadaliśmy sobie pytanie "Jakie mamy plany na pośmierci".

Oczywiście poza wymienionymi artykułami znajdziecie Państwo kontynuacjęzaczętych artykułów o opiece nad pacjentem po zabiegu protezoplastykistawu biodrowego, odleżynach, czy działy stałe, jak aktualności,zapowiedzi i relacje, ABC pielęgnowania, dokumentacja i skale.
Zapraszamy

serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Trzpiel
sztukapielegnowania.pl

 Anestezja geriatryczna
Laura Wołowicka, Iwona Trojanowska (red.)

Liczebność populacji ludzi starszych w Polsce stale rośnie. Coraz większe są  ich oczekiwania dotyczące komfortu zdrowotnego i długości życia. Równocześnie wymagają oni specjalnych zasad postępowania anestetycznego, określanych jako anestezja geriatryczna.
Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest pierwsza w Polsce publikacja przedstawiająca specyficzne problemy znieczuleń i opieki okołooperacyjnej ludzi w wieku podeszłym. Publikacja została przygotowana przez interdyscyplinarny zespół geriatrów, specjalistów nauk podstawowych i anestezjologów.
Odbiorcami książki są anestezjolodzy, chirurdzy, geriatrzy, pielęgniarki oddziałów zabiegowych, pooperacyjnych i intensywnej terapii oraz studenci nauk medycznych.

ISBN 978-83-200-3813-2, wydanie I, format 14,5 x 20,5 cm, 360 stron, 8 ilustracji, 43 tabele, oprawa miękka, cena katalogowa 74 zł

 


 

Deutsch für Krankenpflege und Hebammenkunde
Podręcznik
Maciej Ganczar, Barbara Rogowska

Podręcznik "Deutsch für Krankenpflege und Hebammenkunde" (Język niemiecki dla pielęgniarstwa i położnictwa) obejmuje wybraną tematykę z zakresu pielęgniarstwa oraz położnictwa.
Książka składa się z czternastu rozdziałów z tekstami, ćwiczeniami i zadaniami, poświęconymi wybranemu tematowi. Poza słownictwem i wypracowaniem umiejętności rozumienia tekstu pisanego podręcznik kształci praktyczne umiejętności z zakresu komunikacji zawodowej, a nagrania audio pozwalają rozwinąć umiejętności rozumienia ze słuchu i mówienia.
Znajdujące się na marginesach każdego rozdziału glosariusze niemiecko-polskie oraz umieszczone na końcu książki słowniczki: niemiecko-polski oraz polsko-niemiecki umożliwiają  samodzielną pracę z tekstem. W końcowej części podręcznika znajdują się transkrypcje nagranych tekstów i klucz rozwiązań, które umożliwiają uczącym się samodzielnie, sprawdzenie postępów w nauce.

ISBN 978-83-200-4029-6, wydanie I, format 18,5 x 23 cm, 276 stron, 4 ilustracje, płyta CD, oprawa miękka, cena katalogowa 106 zł

serwis pod opieką  CTInet.pl - hosting, poczta, domeny, webdesign, certyfikaty SSL© 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.